Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Koło Naukowe Performatyków

Koło Naukowe Performatyków

Koło Naukowe Performatyków UJ, opiekunka Koła: dr Łucja Iwanczewska

Przewodnicząca Koła: Kinga Wyderka

Zastępczyni Przewodniczącej: Małgorzta Cierlik

Skarbnik: Daniel Oleksy

W ramach działań Koła Performatyków UJ organizujemy spotkania z artystkami/artystami, badaczkami/badaczami, prowadzimy spotkania dyskusyjne, spotykamy się w ramach projektu “Performatywna Spółdzielnia Empatyczna”. W tym roku akademickiej tematem przewodnim naszych rozmów i projektów naukowych są strategie I praktyki badań artystycznych – łączących sztukę i naukę.

“Performatywna Spółdzielnia Empatyczna” jest projektem powstałym w czasie pandemii i nauki zdalnej – spotykaliśmy się, by dodać sobie otuchy, pobyć razem, wymieniać się lekturami, przemyśleniami, ważnymi tematami.
Nasze spotkania chcielibyśmy dedykować Wszystkim zmęczonym, niepocieszonym, smutnym, których uwiera trudny czas, w którym jesteśmy zanurzeni. Dlatego wymyśliliśmy „Performatywną Spółdzielnię empatyczną”. Działa ona w ten sposób, że każdy z przyjmujących zaproszenie przynosi ze sobą swoje ukochane lektury książek, wrażenia z obejrzanych filmów, spektakli, performansów, można przynieść opowieści o ulubionych artystkach/artystach, o doświadczeniach ze spotkań i rozmów z autorkami i autorami. Zbiór wierszy, lekturowe wspomnienia z dzieciństwa. Chodzi o to, byśmy się dzielili – czymś pocieszającym, ratującym, dającym nadzieję, angażującym w myślenie, poruszającym fantazję, prowokującym do marzeń. Tak działa nasza „Performatywna Spółdzielnia Empatyczna”.


Link do strony na FB: https://www.facebook.com/kolo.performatykow
Link do strony:

http://www.knp.rkn.uj.edu.pl/?fbclid=IwAR1HzJXYfRV8xwnk2ZIqTzCqjuEa8OQktsXIlARWsOHt9R3mzzewZJorJjo